טיפול בהתמכרויות

היחידה לטיפול בנפגעי סמים, אלכוהול והימורים
          מחלקה לשירותי רווחה וקהילה

עו"ס מרכזת היחידה תמר הדר    0779779415

התחום עוסק בטיפול ושיקום של גברים ונשים עם בעיית התמכרות או שימוש לרעה באלכוהול ו/או סמים, ו/או הימורים ו/או תרופות. אדם הפונה ליחידה עובר תהליך אבחון שכולל קבלת מידע והערכה של היסטוריית ותדירות השימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים, רמת התלות בסם ו/או באלכוהול,  הערכת כוחות ורמת תפקוד, מערכות תמיכה, מוטיבציה לשיקום וגמילה. על פי מדדים אלה נבנית לאדם תוכנית טיפול מותאמת לצרכיו וליכולותיו. הטיפול ביחידה כולל שיחות פרטניות וקבוצתיות לפי  ובהתאם לתוכנית הטיפול שנבנתה עבור הפונה ובמידת הצורך ובהתאם לתהליך האבחון והערכה מופנה האדם למסגרות טיפוליות משלימות.

כמו כן, כולל הטיפול ביחידה בדיקות שתן וקשר עם מדריך, שהינו עובד סמך מקצועי, מכור נקי, שמסייע באיתור וביצירת קשר בלתי אמצעי בין המכור למשפחתו ובינו לבין העובד המקצועי. ביחידה ישנה גם מדריכה, אף היא עובדת סמך מקצועית שמלווה נשים מכורות ו/או משתמשות לרעה בסמים/אלכוהול/הימורים.

היחידה נותנת שירות ומענה גם למשפחת המכור: לבת זוגו ולהוריו, המעוניינים בליווי, תמיכה והכוונה וזאת באמצעות קבוצת תמיכה המבוססת על שיטת 12 הצעדים.

בפרדס חנה קיימת גם קבוצת N.A הנפגשת פעם בשבוע בימי שני החל משעה 20:00, המתנהלת על ידי המכורים עצמם לפי הנחיות N.A  העולמית.

היחידה שמה לה למטרה להיות "בית"  עבור נפגעי סמים ואלכוהול, מסגרת תומכת ומלווה בתהליכי הגמילה, השיקום והבנייה מחדש של חייהם. זאת תוך שמירה על טיפול מקצועי, אנושי ומכבד.

ביישוב קיים גם מענה לבני נוער המשתמשים בחומרים ולבני משפחותיהם באמצעות

"אל סם"- השירות ניתן ברח' המעלה 35 בפרדס חנה.
התחנה מספקת שירותי ייעוץ, הכוונה וטיפול לבני נוער וצעירים בנושאים הקשורים לגיל ההתבגרות, אלכוהול וסמים.
בתחנה תמצאו:
אוזן קשבת, הבנה ואנשי מקצוע מיומנים
טיפול פרטני וקבוצתי
ייעוץ והדרכת הורים
ייעוץ טלפוני
תמיכה וייעוץ לאחר חשיפה משטרתית
סודיות מובטחת